Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, estetik ve fonksiyonel bozukluğu olan dişlerin çeşitli tedaviler ile yeniden şekillendirilmesidir. Gülüş tasarımı yapılırken kişinin istekleri göz önüne alınırak ona en uygun renk ve yapıda, yüzüne uyumlu, doğal görünümlü bir tasarım dizayn edilir.

Estetik diş hekimliğinde dişlerin doğal görünmesi en önemli konudur. Kişinin gülümsemesiyle beraber ortaya çıkan dişlerin renginin yapay olması anında fark edilebilecek bir ayrıntıdır. Bu nedenle gülüş tasarımı kapsamlı bir planlama ile yapılmaktadır. Diş hekiminin alanında uzman ve tecrübeli olması hayal edilen dişlere ulaşmak için önem arz etmektedir.

Multidisipliner bir yaklaşım gerektiren gülüş tasarımı birçok uygulamanın bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Hastanın durumuna göre diş eti estetiği, diş beyazlatma, implant, protez diş uygulamaları, laminalar ve gerekliyse ortodontik tedavi uygulanmalıdır.

Hastanın hayal ettiği gülüş estetiğine ulaşabilmesi için belli altın kurallar bulunmaktadır. Bunlar dişlerin simetrik bir şekilde sıralanması, dişlerde lekelenmelerin olmaması, diş yüzeylerinin beyaz ve parlak olması, üst dişlerin daha ön plana çıkarılması, dudak ve diş eti uyumudur.

Tüm bu parametreler sağlandığında hayal edilen gülüşe ulaşmak kaçınılmaz olacaktır. Özel İnegöl Ortodonti Diş Kliniği olarak bu konuda ki deneyim ve tecrübemizle yanınızdayız.

Gülüş Tasarımı Hangi Durumlarda Yapılır?

Gülüş tasarımı yaptırmak için herhangi bir koşul bulunmayıp hayal ettiği gülüşe kavuşmak isteyen herkes gülüş tasarımı yaptırabilir. Gülüş tasarımı yaptırmaya sebep olan bazı durumlar şunlardır;

 • Gülüşünden memnun olmayanlar
 • Estetik kaygıları olan hastalar
 • Diş eksikliği bulunanlar
 • Ortodontik tedaviye ihtiyaç duyanlar
 • Diş yapısından – renginden memnun olmayanlar
 • Doğal aşınma veya diş yıpranmaları
 • Dişlerinin arasında boşluk olanlar

Gülüş Tasarımı Kişiye Özel Mi?

Gülüş tasarımı kişiye özel bir uygulamadır. Kişinin yüzüne ve doğal diş yapısı göre tasarımına aşamasına başlanmaktadır. Gülüş tasarımı sürecinin en önemli kısmı kişiye özel olarak uygulanan dijital görüntüleme yöntemleriyle tasarım görüntüsünü netleştirmektir.

Hasta tedavi öncesi, elde edeceği estetik gülüşü dijital ortamda görerek, kendi fikirlerinide diş hekimine iletebilir. Diğer tedavilere nazaran gülüş tasarımı hasta odaklı yaklaşımıyla son derece beklentileri karşılayan bir uygulama olmaktadır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı hastanın beklentileri ve hekim tarafından belirlenen ihtiyaçları göz önüne alınarak yapılır. Bu noktada diş hekimi ağzınızdan aldığı ölçüleri dijital ortamda çeşitli programlar yardımıyla ölçümleyerek yüzünüze en uygun tedavi planını çıkarır. Hastanın ihtiyacına göre birden fazla tedavi kombine şekilde yapılabilmektedir.

gülüş tasarımıGülüş Tasarımında Uygulanan Tedaviler;

 • Var olan diş eti hastalıkları giderilmesi
 • Diş eksikliklerine implant
 • Dişlerin boyuna göre uzatma veya kısaltma
 • Porselen lamine ve zirkonyum kaplama işlemleri
 • Estetik Diş Restorasyonları
 • Diş renginin diş beyazlatma yöntemleri ile açılması

Gülüş Tasarımı Süresi Ne Kadardır?

Gülüş tasarımı ortodontik tedavi ihtiyacı olmayan hastalarımızda ortalama olarak 2-3 seans gibi kısa sürelerde tamamlanabilmektedir. Diş rahatsızlıkları daha fazla olan hastalarımızda bu sürede 3-4 seansa çıkabilmektedir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları Ne Kadar?

Gülüş tasarımı kişiden kişiye özel tedaviler ile yapıldığından, fiyatlarda kişiye özel olarak belirlenmektedir. Size en uygun gülüş tasarımı fiyatları için websitemizden ücretsiz randevu formunu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Randevu